Aktualności

Tragiczne popołudnie

    W dniu 04.12.2015 r. na ul. Poprzecznej w Kobyłce doszło do groźnego pożaru na czwartej kondygnacji murowanego budynku wielorodzinnego. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń jednak straty materialne są poważne.

    Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godz.13. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali duże ilości gęstego dymu, które wydobywały się z pomieszczeń mieszkalnych znajdujących się na poddaszu. Mieszkańcy przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej samodzielnie opuścili budynek. Działania straży w pierwszej fazie polegały zarówno na gaszeniu palących się wewnątrz materiałów jak również nie dopuszczeniu, do przedostania się ognia na przyległy bliźniak. W celu szybszego odymienia oraz dotarcia do palącej się konstrukcji dachu wykonano otwór w pokryciu dachowym. Pożar zlokalizowano i ugaszono. Następnie przystąpiono do usuwania opalonych i tlących się materiałów oraz oddymieniu pomieszczeń. Jeszcze w trakcie działań gaśniczych podejmowane były czynności zmierzające do systematycznego usuwania wody, która przeciekała na trzecią kondygnację w wyniku pęknięcia rurki PCV oraz działań gaśniczych.

    Na czterech kondygnacjach w budynku zamieszkiwało łącznie 20 osób, dla których pracownicy UM z Kobyłki doraźnie zorganizowali lokale zastępcze.

    W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległy materiały i urządzenia znajdujące się na czwartej kondygnacji w jednej części .

    W działaniach brały udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej z  Wołomina oraz OSP z Kobyłki, Zielonki i Radzymina.

 

Tekst i Foto: mł. bryg. M. Mazur

środa, 19, grudzień 2018

Maciej Komorowski 511-554-737