Aktualności

Rozmowa ze Strażakiem Roku na antenie Radia Fama

Strażak roku mł. kpt. Daniel Kwiatkowski - oficer z Komendy Powiatowej PSP w Wołominie gościł na antenie Radia Fama Wołomin. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Rozmowa - Strażak roku <kliknij>.

 

Tytułem „Strażak Roku” wyróżniony został mł. kpt. Daniel Kwiatkowski – oficer z Komendy Powiatowej PSP w Wołominie.

W dniu 29 listopada mł. kpt. Daniel Kwiatkowski br. podczas powrotu ze służby stał się mimowolnym uczestnikiem wypadku drogowego w miejscowości Cięciwa pow. wołomiński. W samochód, którym się poruszał czołowo uderzył inny pojazd, którego kierowca wcześniej wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania. W wyniku tego zdarzenie uszkodzone zostały 3 pojazdy, którymi poruszały się cztery osoby. Po zderzeniu mł. kpt. Kwiatkowski ocenił swój stan fizyczny stwierdzając, że jest oszołomiony i ma uraz nosa, który krwawi. Następnie przyjął rolę ratownika i po wstępnym rozpoznaniu sytuacji niezwłocznie wezwał pomoc. Pomimo swojego stanu ustalił, że jeden z poszkodowanych mężczyzn pozostaje w swoim pojeździe, jest nieprzytomny i dusi się.

Używając swojej wiedzy sprawdził oddech mężczyzny i przeprowadził badanie ogólne, zadbał o komfort termicznego poszkodowanego, i poinformował telefonicznie służby o sytuacji na miejscu zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zastępów straży i służb medycznych przekazał szczegóły rozpoznania i opisał przebieg zdarzenia. Następnie mł. kpt. Daniel Kwiatkowski został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego i odtransportowany na szpitalny oddział ratunkowy.

Wyjątkowo odważne działania podjęte przez naszego strażaka, szybko przeprowadzone rozpoznanie oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy prawdopodobnie zapobiegły utracie zdrowia lub nawet życia mężczyzny, a także znaczenie ułatwiły podjęcie działań ratowniczych przez zastępy i zespoły ratownicze. Wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz postawa mł. kpt. Daniela Kwiatkowskiego jest przykładem, do naśladowania dla strażaków nie tylko naszej Komendy.

 

Opracował: mł. bryg. Jarosław Kłak

Zdjęcie: Radio Fama Wołomin

poniedziałek, 23, kwiecień 2018

Maciej Komorowski 511-554-737